Dekanın Mesajı

Sevgili Öğrenciler,

Hukuk fakültemiz, 2019 – 2020 dönemi itibarıyla ilk öğrencilerimiz olan sizlerle birlikte eğitim ve öğretim hayatına başlıyor. Böylelikle fakültemizin ilk öğrencileri olma talihi size, ilk öğrencileri kucaklama talihi de bize ait oldu.

2019 – 2020 eğitim ve öğretim yılı ile başlayan bu sürece değer katmak için elimizden geleni yapmalıyız. Önemle belirtmek isterim ki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ ni bir cazibe merkezi yapmak için hepimize görevler düşmektedir. Biz bu görev bilinci ile sizlerin alanına hakim, karşılaştırmalı hukuk yapabilen, nitelikli ve kaliteli avukatlar, akademisyenler, hakimler ve savcılar olabilmeniz için temel hukuk derslerinin yanında mesleki yabancı dil dersini de müfredatımıza dahil ettik. Bu noktada sizlerden de beklentimiz yalnızca derslerini geçmek için ezber yapan öğrenciler olarak değil yarın adalet mekanizmasının bir ferdi olacağım bilinci ile hak, hukuk ve adalet gibi vazgeçilmez değerleri de özümsemiş öğrenciler olarak fakültemizden mezun olmanızdır.

Şüphesiz ki ülkemiz her şeyin en iyisini hak etmektedir. Bu sebeple önce biz daha iyi olmalıyız ki ülkemiz de daha iyi olsun. Bu zorlu ama bir o kadar kutsal yolculukta hepinizi en içten dileklerim ile kucaklıyor ve sizleri daha adil bir dünyanın hukukçuları olacağınız inancıyla selamlıyorum.
DEKAN