Dönem Sonu (Final) ve Bütünleme Sınavları Bilgilendirme Tablosu

22 Mayıs 2020 Cuma

Dönem Sonu (Final) ve Bütünleme Sınavlarına İlişkin Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

1. Final ve bütünleme sınavlarının tamamı derslere ait olan sanal sınıflar (Google Classroom) üzerinden yapılacaktır.
2. Final ve bütünleme sınavları, Bilgilendirme Tablosunda belirtilen tarih ve saatlerde ders sorumluları tarafından ilgili sanal sınıflarda öğrencilerin erişimine açılacaktır.
3. Final ve bütünleme sınavları için öğrenci yanıtları ve/veya cevap kağıtları sanal sınıflar marifetiyle teslim edilecektir. E-posta yahut başka seçenekler kullanılarak yanıtlarınızı ve/veya cevap kağıtlarınızı teslim etmeyiniz.
4. Final ve bütünleme sınavları ile ilgili olarak ders sorumluları tarafından sanal sınıflarda ve sınav kağıtlarında/formlarında ilan edilmiş talimatlara uyunuz.
5. Sınavlardan önce “classroom.google.com” adresine giderek “erdogan.edu.tr” uzantılı kurumsal e-posta hesabınızla oturum açarak e-posta adresinizin ve şifrenizin doğru çalıştığını teyit ediniz.
6. Sınav başlama saatleri öncesinde “Google Chrome” internet tarayıcısı aracılığıyla “classroom.google.com” adresine giderek “erdogan.edu.tr” uzantılı kurumsal e-posta hesabınızla oturum açınız.
7. Yanıtlarınızı veya cevap kağıtlarınızı, tedbiren sınav bitiş saatinden en az 1 (bir) dakika önce teslim etmeniz, teslimata ilişkin karşılaşabileceğiniz teknik sorunlardan kaçınmada size imkan sunacaktır.
8. Sanal sınıflar üzerinden yürütülecek sınavlara ilişkin öğrencilerin bilmesi gereken ve merak ettiği tüm teknik detaylar, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezinin (UZEM) internet sayfasında yer almaktadır. İlgili internet sayfasına http://uzem.erdogan.edu.tr/tr/page/google-classroom-ogrenci/2929 linki tıklanarak erişilebilir. Eş zamanlı/eş zamansız sınavlara erişim, yanıt veya cevap kağıdı teslimi ve diğer birçok teknik husus, RTEÜ BÖTE tarafından yönetilmekte olan YouTube kanalında detaylı bir şekilde anlatılmaktadır. İlgili YouTube kanalına https://www.youtube.com/playlist?list=PLGmTz0_8BrjFWeaO6jhMNL9S50DSHAllo linki tıklanarak erişilebilir.

Dönem Sonu (Final) ve Bütünleme Sınavları Bilgilendirme Tablosunu çıktı almak isteyen öğrecilerimiz buradan ulaşabilir.